Tréningek

Az alábbi tréningfajták megtartását vállalom:

    • Csapatépítő tréning
    • Együttműködést fejlesztő tréning
    • Kommunikáció készségfejlesztős tréning
    • Konfliktuskezelési tréning
    • Önismereti, Önmegvalósító, Személyiségfejlesztő tréning

Mentálhigiéniai rehabilitációs kognitív tréningek demens embereknek,
Fejlesztő-foglalkoztató intervenciós programok

A kognitív tréningeknek a célja az idős emberek szellemi és fizikai képességeinek, így emlékezőtehetségének, figyelmének aktiválása és sokszor játékos módszerekkel való ösztönzése.

    1. Közösségi zenei intervenciós tréning

A zene gyógyító hatása elég régről ismert. A zene megmozgatja a fantáziát, emlékképeket idéz fel. A figyelem lassan befelé fordul és a mozgósított érzelmek, emlékek, felszínre jönnek. A zenei élmény bizonyíthatóan érzelmeket kelt, ismeretanyagokat ébreszt újra. A zenés alkalmak, foglalkozások oldják a stresszt, enyhítik a depressziót, elterelik a figyelmet, aktivizálják az érzelmeket, a hosszútávú memóriát.

    1. Reminiszcencia (emlékezetfelidéző) tréning

Az emlékezetfelidéző tréning egy közérzetjavító, depressziócsökkentő hatású, érzelmekben gazdag tréning. A reminiszcencia tréning, vagyis az emlékezetfelidéző csoportmunka azt jelenti, hogy a tervezett és strukturált folyamatba bevont résztvevők megosztják egymással azokat az emlékeiket, amelyeket különböző témák mentén, hívószavakkal, kérdésekkel és érzékszerveket stimuláló eszközök révén idéznek fel.

    1. Strukturált realitásorientációs tréning

A strukturált realitásorientációs tréning, egy szervezett, strukturált, csoportos foglalkozás a demenciával élők számára. Tartalma mindig az alapvető, napi információkra koncentrál. Dátumokra, évszakokra, időjárásra Szóba jöhetnek a jeles napok, évfordulók, ünnepek vagy névnapok, születésnapok, személyes események.