Workshopok

A workshop egy olyan interaktív és gyakorlatias műhelymunka, melynek célja az új készségek megszerzése, tudás bővítése vagy problémák megoldása egy adott témában vagy területen. Egy workshop célja általában az, hogy a résztvevők aktívan bekapcsolódjanak a tanulási folyamatba, és gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek a témáról vagy készségekről. Ez gyakran azt jelenti, hogy a résztvevők saját tapasztalataikra és esettanulmányaikra támaszkodnak, és közösen dolgoznak a problémák megoldásán vagy a készségek fejlesztésén. Fontos jellemzőjük, hogy gyakorlatias és résztvevő-központú megközelítést alkalmaznak a tanulásra és a fejlődésre.

Az alábbi workshopok megtartását vállalom:

    1. Addiktológiai workshop – Szenvedélybetegségek: alkohol, dohányzás, drog stb.

Addiktológiából írtam a kitűnő diplomamunkámat az egyetemen, a konzulensem, Dr. Bordás Sándor klinikai szakpszichológus volt. A workshop célja: elmélyedni a témában, megismerni és legyőzni a függőségeket. Olyan kérdésekre keressük a válasz, mint: Mit nevezünk szenvedélybetegségnek? Hogyan alakul ki? Mitől lesz valaki függő? Van kiút? Ki segíthet?

    1. Veszteségélményeink- Gyászfeldolgozó workshop

Ez a workshop a gyászról és a hozzá kapcsolódó önsegítő módszerről fog szólni. Megvizsgáljuk a gyász különböző szakaszait, a gyásszal kapcsolatos hiteket és tévhiteket, valamint a szó esik a feldolgozatlan gyász fogalmáról, az érzelmi kommunikáció fontosságáról és a különböző gyászfeldolgozási módszerekről.

    1. Szabadulás a toxikus emberektől –  Mérgező munkatársaink és párkapcsolataink workshop

Az élete során biztosan mindenki találkozott már mérgező emberrel. A workshopon megvizsgáljuk a toxikus személyiségtípusokat, és megoldást keresünk „ellenük”. A műhelymunka végére jobban kezeled majd a kritikát, beszólásokat és toxikus embereket. Fontos megtanulni felismerni ezeket a beteg helyzeteket, változtatni és kiállni magadért.